تبلیغات
موسیقی ما - بلای بی دقتی در موسیقی نویسی
بلای بی دقتی در موسیقی نویسی | حرف های خودمانی ,

بلای بی دقتی در موسیقی نویسی

در طول چند سال روزنامه نگاری در حوزه موسیقی بارها و بارها شاهد بی دقتی همکاران بودم و به ایشان یادآوری می کردم که این کم توجهی ها به کار اطلاع رسانی ایشان، آسیب جدی می رساند. برخی نقطه  ضعف های این دوستان ناشی از کم اطلاعی ایشان از حوزه موسیقی است که معمولاً در پی پر کردن خلاءهای اطلاعاتی خود نیستند و کم و بیش اشتباهاتی را در خبر رسانی و تجزیه و تحلیل موسیقایی مرتکب می شوند. اما گاهی بی دقتی ایشان هیچ بهانه منطقی ندارد. مثال بارز، غلط های فاحش نوشتاری و دستوری هستند که فارغ از تخصص روزنامه نگاری در یک حوزه مشخص، می بایست مورد توجه قرار گیرند. در واقع این موارد جزو اصول مسلم و پذیرفته شده روزنامه نگاری هستند و نادیده گرفتن آنها به هیچ دلیلی پذیرفته نیست. حتی ممکن است بر اثر سوء برداشت مخاطبان، کار روزنامه نگار به دادگاه هم کشیده شود.

 

تازه ترین دسته گل همکاران ما در موسیقی نویسی مربوط خبر اپرای عروسکی بهروز غریب پور در ارتباط با واقعه عاشوراست. بخشی از این خبر را از سایت اینترنتی میراث فرهنگی عیناً برایتان کپی کرده ام. ایمانی خوشخو با تایید این موضوع اعلام كرد:« وزارت فرهنگ ارشاد در صورتی كه آقای غریب‌پور هزینه های این كار به ما اعلام كنند،  مانند دو اپرای قبلی ایشان را خواهیم كرد.» حال خود قضاوت کنید جناب ایمانی خوشخو  معاون هنری وزارت ارشاد چگونه می خواهند از یک کار  هنری حمایت کنند!؟ آیا شما به جناب بهروز غریب پور و همچنین معاون هنری وزیر ارشاد حق می دهید که از این خبر گله و شکایت بکنند؟ این هم لینک خبر که خود گویای نکته های بسیار است! در ضمن یک تصویر از آن خبر را هم در وبلاگ قرار دادم تا اگر اصل خبر اصلاح شد، متهم به تشویش افکار عمومی نشوم!

موسیقی نویسی ما


نوشته شده توسط هوشنگ سامانی در شنبه 30 تیر 1386 و ساعت 10:07 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ یک لر موسیقیدان+ ممد نبودی ببینی+ حسین علیزاده از 56 تا 86+ واژه ها و مفاهیم خلط شده اند+ نقد موسیقی، محمدرضا لطفی و باقی ماجرا + سیطره ستاره ها بر رسانه ها+ روزنه ای به دریای نور+ بلای بی دقتی در موسیقی نویسی+ بتراش ای سنگتراش+ این موسیقی کوبیدنی است

صفحات: